Swipe to the left

Lipovica predstavuje hliníkový radiátor POP, ozdobu vašej kúpeľne

Dizajnový radiátor sa líši dizajnom, usporiadaním aj materiálom.

Lipovica predstavuje hliníkový radiátor POP, ozdobu vašej kúpeľne

Pri slove hliník sa väčšine z nás vybaví známa veta z úst Zdeňka Srstky. Po technickej stránke je hliník vynikajúci vodič tepla. Má termálnu vodivosť 3x väčšiu ako železo a neobyčajnú odolnosť voči tlaku. Je ideálny pre tepelné sústavy, a to ako aj pre vykurovanie tak aj pre chladenie. Preto ponúka značné možnosti využitia pri radiátoroch. Technické možnosti oslovili aj spoločnosť Lipovica, ich ponuka hliníkových radiátorov postupne získava na obľube. V minulosti sme už prezentovali hliníkové kúpeľňové radiátory Lipovica COOL.

POP nie je len pravoslávny duchovný

POP je názov exkluzívnej série Brnenskej spoločnosti, ktorej ohlas priniesol skvelý servis v oblasti kotlov a ďalších tepelných spotrebičov. Hliníkový radiátor POP už na prvý pohľad zaujme svojím moderným dizajnom. Úzky štýlový hliníkový profil sa bude vynímať v nejednej modernej kúpeľni. Radiátor POP kombinuje zaoblené krivky, minimalistický dizajn a účinnosť vďaka nízkemu obsahu vody. Radiátor je k dispozícií v troch rôznych usporiadaniach, a to ako dizajnový radiátor a horizontálnym alebo vertikálnym usporiadaním alebo tiež v kúpeľňovom variante s držiakom uteráku.

Prečo siahnuť po hliníku?

Hliníkové radiátory, vrátane série Lipovica POP, vynikajú vysokým výkonom na článok, nízkym objemom vody a priaznivým pomerom ceny a výkonu. Hliníkové radiátory predávajú teplo už pri nízkych teplotných spádoch a to s veľkou rýchlosťou a efektivitou. Práve dokonalý prenos tepla už pri nízkych teplotách vykurovacieho média zaručuje zníženie prevádzkových nákladov, teplo je príjemné a pohodové. Tieto vlastnosti teda využijú užívatelia, preferujúci úsporu energie. Hliníkovými radiátormi sa dopĺňajú nízkoteplotné inštalácie a kondenzačné kotly, tepelnými čerpadlami alebo solárnimy panelmi. Hliníková zliatina je stabilná, homogénna, neporézna, chemicky a elektricky je neutrálna k iným kovom vo vykurovacej sústave až 1,6Mpa.

Ďalšou nespornou výhodou je dlhá životnosť. Vďaka vonkajšiemu a vnútornému ošetreniu si radiátory počas prevádzky zachovávajú dlhú stálu kvalitu. Znižuje sa preto rýchlosť korózií, ktorá je i po rokoch prevádzky hlboko pod hranicou normy. Výrobca uvádza, že hliníkové radiátory majú životnosť údajne 50 a viac rokov. Preto je možné na radiátory poskytnúť záruku 20 rokov.

Na farbe záleží

Hliníkové radiátory Lipovica POP majú nie len moderný dizajn, ale aj kvôli dlhej životnosti sú vybavené dokonalou povrchovou úpravou. Aby bol efekt dokonalý, je možné využiť veľa farebných úprav. Použité farby spĺňajú prísne hygienické normy. Radiátory sa dajú použiť v prašnom aj vlhkom prostredí.

Variabilita pripojenia a montážne možnosti

Veľa variant bočného pripojenia umožňuje použiť hliníkové radiátory takmer kdekoľvek. Spodné pripojenie je k dispozícií v troch variantoch a môže byť v ktorejkoľvek časti radiátora. Radiátory možno vďaka špeciálnemu chemickému zloženiu spájať medenými, železnými aj plastovými rozvodmi - pracujú s pH vody v rozmedzí 7 až 9,5 pH. Nepotrebujú inhibitory. Jednoduchá je aj inštalácia. Pretože vďaka materiálu majú radiátory nízku hmotnosť, znižujú sa náklady na prepravu. Do budúcna je možné prostredníctvom modulového systému meniť a upravovať výkon telesa.

Príďte sa inšpirovať

Dizajnové radiátory POP od spoločnosti Lipovica objednáte a zakúpite v predajnej sieti Kúpeľní - Ptáček. Najpredávanejší rozmer v bielej farbe pre Vás držíme skladom na vybraných pobočkách. Viac informácií o kúpeľňovom vybavení, sanite, batériách a doplnkoch nájdete na jednotlivých pobočkách po celej Slovenskej republike. Cesta k novej kúpeľni je jednoduchá, príďte sa poradiť, radi vám navrhneme budúcu kúpeľňu.

  • POP 1
  • POP 2
  • POP 3
  • POP 4
  • POP 5