Swipe to the left

TIP: Teplota vody je zárukou zážitku pri sprchovaní

Termostatické batérie predstavujú pre užívateľa značný komfort, bezpečie a úspory.

TIP: Teplota vody je zárukou zážitku pri sprchovaní

Zhrnuli sme pre Vás hlavné výhody termostatickej batérie. Batérie sú dostupné vo variante nástennej aj podomietkovej, ktorá sa inštaluje na tzv. podomietkové teleso.

Rýchla reakcia na výkyvy tlaku

Už sa Vám nestane, že by ste sa pri sprchovaní oparili, alebo sa “ nechcene otužovali “ vo chvíli, keď si druhý člen rodiny začne čistiť zuby. Vďaka špeciálnym ventilom, ktoré reagujú na teplotu pritekajúcej vody a fungujú buď na princípe vosku, kvapaliny alebo dvoch kovov v tele batérie, bude nastavená teplota konštantne udržovaná po celú dobu Vašej očisty.

Bezpečnostná poistka

Výhodou pre rodiny s deťmi či rodiny s osobami vyžadujúcimi špeciálnu starostlivosť je bezpečnostná poistka, ktorá je nastavená na 38 °C alebo 40 °C a zamedzuje tak opareniu. Poistka je štandardne pri väčšine batérií riešená tak, že ju dieťa bez pomoci dospelého nemôže len tak prepnúť.

Úspora vody až o 30%

S termostatickou batériou sporíte už vo chvíli nastavovania požadovanej teploty. Oproti pákovým batériám majú tie termostatické ľahšie a presnejšie nastavenie požadovanej teploty. Požadovanú teplotu je teda možné nastaviť prakticky okamžite, nie je už potrebné odpúšťať studenú vodu a zbytočne nechať tiecť litre vody.

Kvalitné kartuše

Kartuše už ovládajú prietok vody v batériách, sú vyrobené so syntetických vlákien a eliminujú tak tvorbu vodného kameňa a jeho zanášanie tela batérie. Tým je dosiahnutá vyššia životnosť.

Studené telo

Veľmi dobrou funkciou je studené telo batérie. Pri sprchovaní vyššou teplotou sa batéria tak nezahrieva a na dotyk bude stále studená.


Jednoduchá montáž

Nie je nutné sa jej báť! Jedná sa o rovnakú prácu, ako pri ostatných typoch batérií. Pri inštalácií podomietkovej batérie venujte pozornosť podomietkovému telesu, ktoré je pre daný typ nevyhnutné. Tiež je nutné mať pri telese dostatočný priestor v stene. Nezabudnite, že pri inštalácií nástennej batérie je dobré použiť k utiahnutiu kliešte, ktorých kontaktná plocha je obalená textíliou, aby sa nepoškodil povrch batérie.

Pre montáž v starších typoch domov majte na pamäti, že väčšina dnešných batérií je vyrábaná v rozteči 150 mm.

Na trhu sa objavuje veľa druhov batérií, v rôznych cenových reláciách. Odporúčame Vám vybrať si z rady našich renomovaných výrobcov, s ktorými sa nespálite. S výberom Vám radi pomôžu špecialisti na našich kúpeľňových štúdiách. Vybrať si môžete termostatické batérie v našom produktovom katalógu alebo na jednom z 10 kúpeľňových štúdií na celom Slovensku. Urobte prvý krok a zarezervujte si bezplatne čas našich špecialistov.